wtorek, 24 maja 2011

Szkic

Wydaje mi się, że pierwszy post powinien oddawać sens tłumaczyć "co poeta miał na myśli", jednak by to zrobić opowiem czemu w ogóle swoje myśli postanowiłem puścić w eter.

Gdy przychodził temat blogów zawsze podchodziłem do niego z pewną dozą ostrożności, no bo przecież co miał bym tam napisać, po co i jak by to było odebrane. Czuje, że nadszedł moment w którym te kłębiące się w głowie myśli, które nadają koloru mojej wyobraźni po prostu należy zapisać tak jak bym robił fotografie.Może nikt tego nie przeczyta lub po prostu nie podzieli mojej  fascynacji drobnymi okruszkami piękna. Zawsze miałem problem z oceną swoich spostrzeżeń i samego siebie, jak każdy uczę się. Nie ukrywam, że w tym bardzo pomaga mi to iż studiuje architekturę, przez fakt sześcioletniego marzenia o tym kierunku w końcu jestem.To tak jak bym sam od początku chyba trochę nie świadomie wybierał kierunek kształcenia własnego charakteru. Dopiero teraz zaczynam widzieć a nie tylko patrzeć to trochę tak jak z niemowlakiem, który ma czasem bardziej trafne spostrzeżenia od osoby dorosłej lecz nie umie tego nazwać, po prostu się uśmiecha lub płacze. Tu jest punkt, który mówi o mnie o moim czarno białym podejściu jest źle albo dobrze a po między  pustka, a przecież każdy budynek każdy człowiek wszystko ma swoje "+" i "-". Czy w sytuacji gdzie są dwa "+" i jeden "-" to to coś jest dobre czy złe czy jego doskonałość jest częściowa czy może każdy ideał ma swoje wady po to by być jeszcze doskonalszym. To trochę jak w szkole piątka  nie jest piątce równa.Wracając do wątku "po co to"  więc właśnie po to by się uwolnić, odpowiedzieć na elementarne pytanie, może i  naiwne.  Za mało pochylamy się nad duperelami a od razu chcemy osiągać szczyty. W wyniku czego zatracamy siebie stajemy się wyobrażeniem o sobie a nie budujemy siebie. To takie dwa kroki do przodu jeden do tyłu .

Jak na pierwszy post to już dużo a z własnego doświadczenia wiem, że gdy napisze więcej nikt tego nie przeczyta więc miłej lektury.

Ps. mile widziane komentarze i krytyka w szczególności to drugie

2 komentarze:

  1. cechą ludzi pięknych są mądre słowa- a te wg mnie takie są dlatego czekam na więcej :)

    Pozdrawiam

    Pan Kościelny

    OdpowiedzUsuń
  2. pan Kościelny jak zawsze mądrze prawi :)

    OdpowiedzUsuń